Şanlıurfa İl Halk Kütüphanesi – GEFODER Karma Fotoğraf Sergisi

8 Şubat Çarşamba günü Şanlıurfa İl Halk Kütüphanesi’nde Haliliye Kaymakamı  Ali YILMAZ’ın açılışıyla gerçekleşen GEFODER Göbeklitepe Fotoğraf Sanatı Derneği 2015 ile ortaklaşa düzenlenen Karma Fotoğraf Sergisi büyük ilgiyle karşılandı.

 

 

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği sergiyi; İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın ASLAN, Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet ONAL, Haliliye Milli Eğitim Müdürü Mehmet VURAL, Haliliye Mal Müdürü Vedat AKILLI ve Şanlıurfa Müzesi Müdürü Celal ULUDAĞ da gezdi.

Sergi açılışı yapan Haliliye Kaymakamı Ali YILMAZ  İl Halk Kütüphanesi’nde Ocak ayının en çok kitap okuyan okuyucusuna ” Kitap Kurdu” sertifikasını ve ödüllerini de takdim etti.

Kütüphaneler dernek ve kuruluşlarla ortaklaşa gerçekleştirdikleri etkinlikler ile sosyal yaşamın içinde bulunmalı ve birer ortak yaşam merkezleri olabilmek için planlı halkla ilişkiler çalışmaları gerçekleştirmelidir. Sergiler, okuma günleri, yazar/şair tanıtımları vb. etkinlikler; kütüphaneyle ilgili olumlu fikirlerin oluşmasına ve kullanıcı ve potansiyel kullanıcıların ihtiyaçlarının belirlenmesine ve kütüphanenin mevcut kullanıcıları ile güç kazanmasına ve ayrıca etkin bir tanıtım gerçekleştirilmesine yardımcı olacaktır.

Biz de Şanlıurfa İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Mahinur KOÇAK’ı teşviklerinden ötürü tebrik ediyor Halk Kütüphanelerinin halkla ilişkiler bağlamında yapacağı bu tarz etkinlikleri destekliyoruz.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın